Konkrety

Co to jest?

Efektywne urządzenie zwalczające roztocze kurzu domowego (UPR – Ultradźwiękowy Profesjonalny Reduktor roztoczy kurzu domowego) bezpieczne dla dzieci i zwierząt domowych. Jego skuteczność potwierdzają badania kliniczne i testy laboratoryjne.

Rekomendacje

alergik.infoalergia.med.pl/uprlogo_moje_alergieptzca-warszawa

Czy wiesz że?

Roztocza są głównym składnikiem kurzu odpowiedzialnym za rozwój alergii. Są to drobne organizmy należące do pajęczaków, niewidoczne gołym okiem, które można spotkać w każdym domu. Roztocza kurzu domowego są najczęstszą przyczyną alergii w Polsce. Szacuje się, że nawet co trzeci Polak może być dotknięty tym schorzeniem, a w ostatnich latach znacznie zwiększyła się liczba osób cierpiących na ten typ alergii. U części osób z tym rodzajem nadwrażliwości z czasem może dojść do rozwoju niebezpiecznej astmy.

W warunkach naturalnych głównym pożywieniem dla roztoczy kurzu domowego jest złuszczony naskórek ludzki i zwierzęcy. Uważa się, że tylko 150 mg ludzkiego naskórka wystarcza do zaspokojenia potrzeb pokarmowych populacji roztoczy liczącej 3000 osobników w okresie 2–3 miesięcy! Optymalne warunki dla rozwoju roztoczy to poza dostępnością właściwego pokarmu, odpowiednia wilgotność względna oraz temperatura powietrza. Mają one wpływ na tempo wzrostu populacji, płodność samic, przeżywalność zarówno w warunkach laboratoryjnych, jak też w środowisku naturalnym.

Dla kogo jest przeznaczone urządzenie?

Dla dzieci i dorosłych cierpiących z powodu alergii na roztocze kurzu oraz osób chcących profilaktycznie zabezpieczyć miejsce zamieszkania przed ich obecnością. Polecany szczególnie w schorzeniach takich jak: astma oskrzelowa, alergiczny nieżyt nosa, alergiczne zapalenie skóry, alergiczne zapalenie spojówek, zapalenie oskrzeli.

pictogramy-upr_1

Kiedy i jak używać?

W sposób ciągły, w celu zapobiegania obecności roztoczy w środowisku, w którym przebywają alergicy. Można go bezpiecznie zastosować np. w dziecięcym pokoju przy łóżeczku, umieścić w salonie czy kuchni na stoliku lub zainstalować w samochodzie.

Jak to działa? 

Urządzenie emituje szereg impulsów ultradźwiękowych, zdolnych do stopniowego zmniejszenia stężenia roztoczy w środowisku w którym jest zainstalowany, w tym samym czasie powodując stopniowe zmniejszenie objawów alergi.

Bestseller

Najlepiej sprzedające się urządzenie w swojej klasie

Bezpieczny

UPR jest bezpieczny dla ludzi i zwierząt. Kompaktowy i dyskretny, posiada certyfikat CE. Niewielkie rozmiary i podłączenie bezpośrednio do gniazdka elektrycznego, bez żadnych kabli. Nie zagraca pomieszczeń, nie będziesz się o niego potykać!

Wymiary i dane techniczne

Częstotliwość: 40.000 Hz
Wymiary: 110 x 65 x 40 mm
Pomiary ultrasonograficzne: Dźwiękowe ciśnienie akustyczne było mierzone w różnych odległościach od urządzenia. Maksymalny poziom został zaobserwowany w odległości 1 cm od urządzenia i wynosił 86,5dB. Maksymalny limit dopuszalny przez WHO (Światową Organizację Zdrowia) wynosi 110dB

Gwarancja

12 miesięcy od daty zakupu. Ważna na podstawie dowodu zakupu.

Idealny do odsprzedaży

Przez internet, sprzedaż katalogową, sprzedaż bezpośrednią, sieci dystrybucyjne, apteki, sklepy medyczne.

URZĄDZENIE NIE JEST PRODUKTEM MEDYCZNYM.